Başkan Geyikçi: "53 milyon borcu sordunuz mu?"

Başkan Geyikçi:

Toplantıda yapılan iddia ve eleştirilere Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi yanıt verdi.

Başkan Geyikçi, “Aquapark hakkında teknik bir rapor var. Raporda, aquapark çalışmaya devam ederse, çalışanların ve ziyaretçilerin can ve mal güvenliğinin tehdit altında olduğunu belirtiyor. Tesisin yenilenmesi çok para gerektiriyor. Kanunla hurdaya çıkarılmak için ihale edemeyiz. Bunu sadece Makine Kimya Enstitüsü’ne verebiliriz. Oradan kilogram başına 10 sent ödenir. ”

Karamanlı Belediyesi’nin aquapark kaydı satın almaya çalıştığını hatırlatan Başkan Geyikçi, “Slaytları Ak Parti kardeşi Karamanlı Belediyesi’ne 20 bin TL’ye sattık. Satış hakkında bilgi verilmediği söyleniyor. Meclis toplantısında bilgi verdim. Hepinizin bilgisi var. Yasa ile yapılması gerekeni yaptık. Otoritemi kullanarak belediye başkanım olarak verdim. Verdiğim yer kamu kurumu. Yapmazsak nereye taşınırız? Depoda durursa çürür. 15 yıl önce kurulan eski yeri değerlendirdik. Eğer yaparsak, daha iyisini yaparız. Finike’nin değeri 20 bin TL mi? Bunu tartışıyor muyuz? ”

Eleştirinin devamına ilişkin açıklamalarına devam eden Başkan Geyikçi, “2008 yılında 6 milyon 150 bin TL tutarında bir altyapı ihalesi var. Altyapı nerede? Bunun hakkında konuşmuyorsanız, 20 bin TL’den bahsediyoruz. Bugün bu rakam 17 milyon 850 bin TL. 17 milyon 850 bin TL çöp kutusuna, çöp kutusuna gitti. Belediye bizden önceki son 3 yılda 53 milyon lira borç aldı. Bunu hiç sordun mu? 6 milyon 150 bin TL nerede? Altyapı inşa edilmiş veya çalışıyor mu? Her şeyi parlamentoya getiriyorum. Hiçbir şey saklamadım. Yasada otoritemi kullandım. ”Cumhurbaşkanı Geyikçi’nin açıklamasının ardından gündem maddeleri görüşülmeye başlandı.

Meclis toplantısında, güneş kolektörlerinin yeni binaların çatısına yerleştirilmesi ve görüntü kirliliği yaratmayacak şekilde yapılması komisyona yönlendirildi. İmar barışından sonra, belediyenin 10-20 metrekarelik yüz yüze paylarının vatandaşlara satışı parlamentoda kabul edildi. Öte yandan, 17 Temmuz’da sona eren süre, vatandaşların belediyeye arazileri ile ilgili ödeme yapması için 31 Aralık’a kadar uzatıldı. Başkan Geyikçi, toplantıda Kadınlar Plajı ile ilgili bir soruyu yanıtladı. Başkan Geyikçi, “Antalya Büyükşehir’den Finike Belediyesi’ne transfer yapılamadı çünkü Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi salgın nedeniyle toplanamadı. Bu nedenle burada çalışamadık. Transferden sonra burayı halkımıza yakıştıracağız. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here