Trafik eğitim parkı yenilenen yüzüyle hizmete açılıyor

Trafik eğitim parkı yenilenen yüzüyle hizmete açılıyor

Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı, Dünya’yı etkileyen koronavirüs tehlikesi nedeniyle Mart ayında zorunlu aradan sonra eğitimlere yeniden başlıyor.

Trafik Eğitim Parkı 6 Temmuz Pazartesi gününden başlayarak sabah 09.00-12.00 ve akşam 16.00-19.00 arasında yaz eğitimlerine başlayacaktır. Yenileme çalışmaları ile zorunlu molaları değerlendiren Eğitim Parkı’nda, Covid-19, deneyimli teknik kadrosu ve yenilenen uygulama alanları ile misafirlerini bekliyor.

EĞİTİM PARKI EĞİTİM MALZEMELERİ İLE DOLDURULDU

Bilinçli bireylerin yetiştirilmesine büyük önem veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in eğitim parkı pek çok ilavelerle yeniden açıldı. Hassasiyet ve uzman kadrosu ile hazırlanan parka mini tünel, üst / alt geçit ve emniyet kemeri sehpası eklendi. Özel olarak hazırlanmış sınıflarda teorik bilgi alan öğrenciler, özenle hazırlanmış derste uygulamalı eğitim almaya devam edecektir.

265 BİN EĞİTİM EĞİTİMİ

Bugüne kadar binlerce çocuğa trafik farkındalığı getiren Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı, öğrenciler, veliler, kamu kurumu çalışanları dahil toplam 265.832 kişiye eğitim verdi. Onlarca kişi hem yaya hem de şoför olarak çocukların ve ebeveynlerin farkındalığını arttıran Eğitim Parkı’nı ziyaret ediyor. Yaz eğitiminden sonra Trafik Eğitim Parkı yeni öğrenim dönemi ile birlikte okul öğrencilerini ağırlamaya devam edecektir.

EĞLENİRKEN ÇOCUKLAR ÖĞRENİN

Her gün onlarca çocuğa ve ailesine ev sahipliği yapan Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklar eğlenirken öğreniyorlar. Teorik bilgiler ışığında, uygulama alanına geçen öğrenciler, pille çalışan bir araba ile test ediyor ve trafik ışıkları ile yaya geçitlerinde kontrollü bir geçiş yapıyorlar.

TOKSÖZ: “EĞİTİM PARKIMIZDA HERKESİ BEKLİYORUZ”

Alanya Trafik Eğitim Parkı Görevlisi ve Alanya Trafik Eğitim Derneği Başkanı Bilge Toksöz yaptığı açıklamada; “Uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitim sonucunda şimdiye kadar binlerce kişiye ulaştık. Alanya Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel’in de özel ilgi gösterdiği parkımız, Pandemi sürecini bir fırsata dönüştürdü ve tamamen modernize etti ve pazartesi itibariyle vatandaşlarımıza sunuyoruz. Her geçen gün gelişen parkımızda misafirlerimiz artık tünel, üst geçit / altgeçit eğitimleri alabilecekler. Eğitimlerimiz tamamen ücretsiz olup, maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyarak tüm vatandaşlarımızı parkımıza bekliyoruz. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here