Kepez’den hizmet edenlere vefa

Kepez’den hizmet edenlere vefa

AK Parti ve MHP grubu, yakın geçmişte ölen Antalya Milletvekillerinin, terörle mücadelede şehit edilen güvenlik görevlilerinin isimlerini vermek için Parlamento’ya bir teklifte bulundu. CHP ve IYI Partisi gruplarının desteklediği teklifler, tüm meclis üyelerinin kabul oyu ile meclis gündemine alındı.

Kepez sokaklarında Antalya milletvekillerinin isimleri

Adalet Partisi’nden (AP) Beşkonaklılar İlçesi’nde 4416 Caddesine kadar 12. ve 13. dönemlerde Antalya Milletvekili olarak hizmet veren Manavgat’ta doğdu. Hasan Fehmi Boztepe’nin adı verildi.

1977-1980 yılları arasında Adalet Partisi’nden 16. dönem vekili olarak görev yapan Korkuteli’de doğan Galip Kaya’nın adı Kültür Mahallesi’nde canlı tutulacak. Mahalledeki 3816 Sokak’ın adı Galip Kaya Caddesi’ydi.

Cumhuriyet Senatosu Antalya’ya üye olan Mehmet Pırıltı’nın adı (7 Haziran 1964 – 14 Ekim 1973) Fabrikalar Mahallesi’nde geleceğe taşınacak. Mahallede 3049 Sokak Mehmet Pırıltı Caddesi olarak adlandırıldı.

Cumhurbaşkanı Hakan Tütüncü, “Türkiye Büyük Millet Meclisinde Antalya’yı temsil eden milletvekillerimiz. Hasan Fehmi Boztepe ve Av Galip Kaya ve Cumhuriyet Senatosu Antalya Senatörü Av Mehmet Pırıltı bizi yakın zamanda terk ettiler. Yerleri cennet olsun. Anılarına saygı göstererek bugün Kepez’in 3 caddesine isimlerini verdik. ”Açıklamasını yaptı.

Şehitin adı Masa Dağı’nda yaşayacak

Suriye, İdlib’deki rejim unsurlarının hava saldırıları tarafından şehit edilen Anadolu Piyade Uzmanı Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz’ın hatıraları, Antalya manzarasına hakim olan Masa Dağı eteklerinde yaşayacak.

Esentepe ve Göçerler mahalleleri arasındaki 5435 caddesi Şehit Turgut Burkay Korkmaz Caddesi olarak adlandırıldı. Şehit adını Kepez’in büyük caddelerinden birine verdiklerini söyleyen Başkan Tütüncü, “28 Şubat 2020’de şehit düşen kardeşimiz Turgut Burkay Korkmaz Korkmaz şimdi Kepez’de yaşayacak. Kent Konseyi toplantısında Esentepe Mahallesi’nde büyük bir sokağa adını verdik. Meclis üyelerimize çok teşekkürler. ”Kepez Kent Konseyi’nde isim hareketleri oybirliğiyle kabul edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here