AESOB’dan Başkan Geyikçi’ye teşekkür ziyareti

AESOB’dan Başkan Geyikçi’ye teşekkür ziyareti

AESOB Başkanı Dere, “İşyerlerinin belediye mağazalarında kiracı olan esnaflarımızdan kapatıldığı dönemde kira ücreti almadınız.

Pandemi işlemi sırasında esnafımıza açık olan işyerlerini dezenfekte ettiniz, normalizasyonla açılan işyerlerini dezenfekte ettiniz ve temizlemelerine katkıda bulundunuz. Taksi şoförlerimizin ve minibüslerin araçlarını haftada bir kez ücretsiz olarak dezenfekte ettiniz. Mağaza sahiplerimize ücretsiz bir maske sağladınız. ”

Tüm bu hizmetlerin belediye gelirlerinin yüzde 75 azaldığı bir dönemde verildiğini belirten AESOB Başkanı Dere, “Size teşekkür ettiğimizden daha az. Esnaflarımız ve Birliğimiz adına teşekkür ediyoruz. Başkan Geyikçi, “Pandemi sürecinde birçok faaliyeti askıya aldık. Hijyen çalışmalarını ön plana çıkardık. Bu süreçte sağlık bizim için önemliydi. İnsanlarımıza ve ustalarımıza yardım etmeye çalıştık. Onlarla her zaman birlikte olmaya devam edeceğiz. ”

Belediye esnafını esnaf olarak korumak zorunda olduklarını belirten Başkan Geyikçi, “Esnafımız için birçok eser gerçekleştirmek istiyoruz. Yılların biriken sorunlarının onları zor durumda bıraktığını da biliyoruz. Ancak yılların sorunlarını çözmemiz mümkün değil. Endüstriyel ticaretimizin sıkıntılarını biliyoruz.

Onları yeni bir yer yapmak istiyoruz, ancak toprak sorununu çözemeyiz. Maalesef, hem belediyemizin hem de Milli Emlak’ın bölgemizde arazisi yok. Tarım arazileri de var. Tarım arazileri kalkınmaya açılamaz “dedi.

AESOB Başkanı Dere, Antalya Motosiklet, Bisiklet, Lastik Tamircileri ve Araba Yıkayıcılarına eşlik eden başkanlar arasında, Finlandiya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bayram Dal, Ulaştırma Esnafları Odası Başkanı Ziya Aydemir Başkanı Bekir Sıtkı Çobanoğlu Finike Esnaf Kredi Kooperatifi Cihangir Kolak, Hasyurt Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kooperatifi Başkanı Hüseyin İnce, Turunçova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Erbaş, Turunçova Esnaf ve Esnaf Kredi Garantisi Kooperatifi Başkanı Salih Ertuğ da katıldı. Başkan Geyikçi ve esnaf temsilcileri daha sonra Kaymakam Ergün Baysal’ın katıldığı yemeğe geçti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here