Konyaaltı Sahili’nde aykırılıklara yönelik denetim

Konyaaltı Sahili’nde  aykırılıklara yönelik denetim

Büyükşehir Belediyesi halkın Antalya plajlarından en iyi şekilde yararlanabilmesi için teftişlerini kararlılıkla sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun şikayet ve talepler doğrultusunda, Konyaaltı Kıyısında halkın kullanımını Kıyı Kanunu ve Konyaaltı Sahil Alanı Yönetim Prosedürleri Kılavuzlarına göre kısıtlayan işletmeleri denetlemiştir. Büyükşehir Belediyesi’nin saha yönetim komisyonunu oluşturan ilgili birimlerin teknik temsilcileri, polisten oluşan ekip, sahil işgalleri için tespitlerde bulundu. Yasalara ve düzenlemelere uymayan işletmelere, çelişkileri ortadan kaldırmak için 3 günlük bir uyarı verildi.

DENETİMLERİN DÜZENLENMESİ

Konyaaltı Plajı’ndan, Kıyı Kanununa aykırı prodüksiyonlar ve dışarı çıkan işletmeler için genel bir inceleme yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Kıyı Yapıları Şube Müdürü’nden en iyi şekilde yararlanmak için onların alanı. Nilgün Şeber Kahraman, “Şubat 2018’de oluşturulan Konyaaltı Sahili Bölge Yönetimi Prosedür Prensipleri Yönetmeliği’ne göre bazı incelemeler yapmalıyız.

Aynı zamanda Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak Milli Emlak’ın kiracısı ve uygulayıcısıyız. Kıyı Kanunu’na göre, vatandaşların plajı en iyi şekilde kullanabilmeleri ve tüm alandan topluma fayda sağlayabilmeleri için bazı işgal ve ihlal durumlarına müdahale ediyoruz. ”

BİRÇOK ŞİKAYET ŞİKAYETİ

Plajdaki kısıtlayıcı uygulamalar nedeniyle vatandaşlardan birçok şikayet ve talebin alındığını belirtti. Nilgün Şeber Kahraman, “Alınan şikayet ve talepler doğrultusunda böyle bir denetim yapıyoruz. Halktan rahatça yüzemeyeceğimiz, yürüyemeyeceğimiz birçok şikayet var.

Kıyı Kanunu ve yönetmeliğine aykırı locaların, sınır personelinin ve vatandaşların kullanımına açık kamu yollarının ihlali söz konusudur. Masa sandalyeleri halka açık tezgah alanına yerleştirildi. Hepsi bir sınır elemanı olarak kabul edilir. Bu üç unsurun yanı sıra, yürüyüş yolu, şezlonglar ve şemsiyeler dışında yasal olarak sahilde tutulabilecek hiçbir malzeme yoktur. Bölge Yönetimi olarak, bu alanın korunmasından ve sürdürülebilirliğinden sorumluyuz. “Çelişkilerin de plajdaki Mavi Bayrak kriterlerini etkilediğini ve tehlikeye attığını vurguladı.

3 GÜN SUNULDU

Kahraman, vatandaşların plajı geniş ve rahat bir şekilde, özellikle pandemi sürecinde kullanmalarını istediklerini vurgulayarak, “Bunların hepsi bizim endişemiz. Ayrıca işletmelerin bu alanda daha uzun süre hayatta kalmasını sağlamak için denetimler de yapıyoruz. Yaptığımız bu uygulamalar bu alanın geleceği içindir.

Tespit edilen meslekleri ve çelişkileri düzeltmek için işletmelere 3 günlük uyarı verildi. Salı günü uygulanmazsa, tüm meslekler Belediye tarafından engellenecektir. Büyükşehir Belediyesi olarak kamuya açık alanlarda vatandaşların hakkını koruyoruz. Görevlerimizi yerine getiriyoruz. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here