Alanya Belediye meclisi 3 ay aradan sonra toplandı

Alanya Belediye meclisi 3 ay aradan sonra toplandı

Alanya Belediyesi aylık küresel meclis oturumları, küresel etkisi olan COVID-19 (Yeni Tip Coronavirüs) salgını nedeniyle 3 aylık bir aradan sonra tekrar toplandı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen oturuma başkanlık etti. 3 ay sonra gerçekleşen oturuma tüm tarafların üyeleri katılırken, oturma düzenlemesinde sosyal mesafe kuralları uygulandı.

“ARASINDA GELMEK İÇİN MUTLUYIM”

Parti grubu sözcülerinden sonra meclisin açılış konuşmasını yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, salgından dolayı aradan sonra bir araya geldikleri için mutlu olduklarını söyledi. Türk milleti ve devletinin salgın boyunca göstereceği iradenin tüm dünyaya örnek teşkil ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Yücel, “Devletimizin kararlılığı ve iradesi ile kısa sürede başarıyla gerçekleştirdiğimiz bu süreç ve millet, bize bir kez daha bir Türk milleti olarak birlik ve dayanışma sağladığımız sürece üstesinden gelemeyeceğimizi gösterdi. hayır ”dedi.

“TATİL GÜNLERİNDE BULUŞABİLİR GÜNLERİMİZ”

COVID-19 salgını nedeniyle birçok önemli konuda ulus olarak taviz vermek zorunda olduklarını belirten Başkan Yücel, “Resmi ve dini bayramlarımızı bir kez daha kutluyorum ve büyük bir coşkuyla kutlayabileceğimiz bayramları diliyorum. Ben de bu dönemde geride kalan Anne ve Babalar Günü’nü kutluyorum ve uzun ömürlü yaşlılarımıza ve sonsuzluğa gelenlerin Allah’tan rahmet etmelerini diliyorum. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda LYS ve YKS terlemiş olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

“ALANYASPOR KIRMIZI HATTIMIZDIR”

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Tatilini kutlayan Başkan Yücel, “Öte yandan, bu ulusun iradesine müdahale etmeyi amaçlayan ve halkın çelik pençesi altında ezilen 15 Temmuz hain darbe girişimini kınıyorum, Tanrı’nın merhametini diliyorum hayatını kaybedenlere. Ayrıca 22 Haziran’da düzenlenen Alanyaspor-Trabzonspor maçında ekibimize ve Kulüp Başkanımız Hasan Çavuşoğlu’na yapılan çirkin saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyorum, Alanyaspor’un bu şehrin kırmızı çizgisi olduğu konusunda ısrar ediyorum.

Hem kupa hem de ligdeki başarılı, şerefli ve çok takdir edilen yürüyüşünde turuncu yeşil aşkımıza başarılar diliyorum. Geçtiğimiz günlerde 2. Lig, 3. Lig ve Spor Toto Bölgesel Amatör Ligleri oynamamaya ve liglerin kaldığı noktada kaydetmelerine karar verildi. Buna göre, Kestelspor’umuz liderliğini sürdürdüğü BAL Ligi’nde şampiyonluğunu ilan ederek 3. Lig’e yükseldi. Kestelspor’un yönetimine, teknik heyetine, futbolculara ve şehrimize katkıda bulunan herkese teşekkür eder, 3. Lig’deki ekibimize başarılar dilerim. ”

“VERDİĞİMİZ TÜM HÜKÜMLERİ SUNUYORUZ”

“Bugüne kadar verdiğimiz tüm sözleri yerine getirdik ve hepsini yapıyoruz” diyen Başkan Yücel, COVID-19 salgını sırasında yaptıkları eylemlere değindi. Başkan Yücel, “Atatürk Caddesi üzerindeki trafiği hafifletmek için bir çalışma başlattık. Çalışmalarımız doğrultusunda trafiği yüzde 25 azaltmayı hedefledik, ancak yüzde 50’lik bir rahatlama olduğunu görüyoruz. ”

COVID-19 SÜRECİ MONTAJ ÜYELERİNE AKTARILDIben
Belediye Başkanı Yücel’in konuşmasının ardından Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, COVID-19 salgını sırasında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yürüttüğü faaliyetler hakkında bir sunum yaptı.

Bu süreçte Alanya Belediyesine getirilen mikron araç, dezenfeksiyon tüneli ve maske atölyesi gibi çalışmalardan bahseden Erdoğmuş, özellikle taksi durakları, eczaneler, kuaförler, güzellik salonları, kamu binaları, kütüphaneler, parklar gibi vatandaşların bulduğu tüm alanları dezenfekte ediyor , mesire alanları ve spor tesisleri. olduklarını ifade etti. Erdoğmuş, süreç boyunca yapılan çalışmalar hakkında tüm katılımcıları bilgilendirdi.

CUMHURBAŞKANIN BAŞKANI YÜCEL’İN ARKASINDAN 1 YIL

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş’un sunumunun ardından Cumhurbaşkanı Yücel, Meclis Başkan Yardımcısı Kerim Aydoğan ile değiştirildi ve kalan bir yıllık görev süresini kapsayan yıllık raporu okudu ve onayladı. Aydoğan, geride bırakılan süreç hakkında konsey üyelerine bir sunum yaptı. Grup sözcülerinin değerlendirilmesinden sonra Başkan Yücel’in bir yıllık faaliyet süresi oylamaya sunuldu. İyi Parti’nin çekimser oylarına rağmen, yıllık rapor, oyların çoğunluğu ile, Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarıyla geçti.

“ANTALYA’NIN GÜÇLÜ EKONOMİSİNİN BELEDİYESİ OLDUK”

Oylamadan sonra konuşan Başkan Yücel, “Göreve başladığımız günden bu yana verdiğimiz tüm projeleri hayata geçirmek için sürekli çalıştık. Eleştiri bu işin doğasında var. Hayatım boyunca hep önerilere, eleştirilere ve eleştirilere açık oldum. Göreve başladığımızdan beri belediyemizin borcunu defalarca artırdık. Ödünç alınan belediyeyi bütçe belediyesine çevirdik. Antalya bölgesinde en yüksek yatırım bütçesine sahip belediyelerden biri olduk. Bunu kendi kaynaklarımızla başardık. Alanya halkına en konforlu ve güzel hizmeti sunmak için çalışıyoruz. ”

KOMİSYON VE KOMİSYON ÜYELERİ YENİDEN TESPİT EDİLDİ

Daha sonra, görev süresi sona eren Alanya Belediye Meclisi üyeleri için gizli bir oylama prosedürü seçildi. Seçim sonuçlarına göre Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kerim Ertekin ve Nuri Tokuş ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Arif Tok komite üyeleri olarak seçildiler.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu Mehmet Ali Tekin, Ali Rıza Kayacı, Yılmaz Bağışlar isimleri, Sosyal Yardım Değerlendirme Komisyonu Mustafa Toksöz, Bilal Azak, Kayhan Balta, Hüseyin Yaman isimleri, Tarihi Kentler Birliği Komisyonu Mehmet Babaoğlu, Mehmet Şenli isimleri, Akdeniz Belediyeler Birliği Komisyonu, Ali Adlandırma Komisyonu Mustafa Sünbül, Muhammer Özbudak, Nazmi Zavlak isimleri, Numaralandırma Komisyonu Mustafa Sünbül, Mehmet Babaoğlu, Muhammer Özbudak, Şahin, Melike Nazifoğlu, Mehmet Ali Kiriş, Mehmet Şenli, Muhammer Özbudak isimleri arasında. Nazmi Zavlak isimleri, Kültür ve Turizm Komisyonu Emine Çalış, Paulina Müftüoğlu, Serkan Salvur isimleri, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Mehmet Babaoğlu, Mehmet Ali Tekin, Melike Aras, Serkan Salvur isimleri, Esnaf ve Ticaret Komisyonu Mustafa Sünbül, Kayhan Balta, Ahmet Dayanç, Hüseyin Yaman isimlerinden oluşuyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here