Halk Süt projesi başladı

 Halk Süt projesi başladı

Sütün ilk dağıtımı Cumhurbaşkanı Muhittin Böcek tarafından yapıldı. Başvuran Tuğba Cihan’ı evinde ziyaret eden ve süt paketini 3 yaşındaki oğlu Toprak’a teslim eden Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Çocuklarımız sağlıklı sütle büyüyecek. Halkımızın Süt Projesi Antalya’ya iyi geliyor. ”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in seçim vaatlerinden biri olan “Halk Süt” projesinde süt çocuklarla buluşmaya başladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan başvurular neticesinde ihtiyacı bulunan 2-5 yaş arası çocuklara süt dağıtımı yapılmaktadır. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, annesi Tuğba Cihan’ın başvurusu ile sütünü 3 yaşında Toprak’a teslim etti. Başkan Bucek ayrıca Toprak ve kardeşi Kutlu’ya bir kırtasiye seti sundu.

ÇOCUKLAR SAĞLIKLI BÜYÜYECEK

Evlerine ev sahipliği yaptıkları Tuğba Cihan, oğulları Kutlu ve Toprak ile sohbet eden Başkan Böcek, çocukların sağlıklı gelişimine önem verdiklerini belirterek, “Seçim vaatlerimizden birini gerçekleştirmekten ve sözlerimizi yerine getirmekten mutluluk duyuyoruz. vatandaşlarımız.

Halk Süt, büyük önem verdiğimiz bir projedir. Bu projenin iki önemli yönü var. İlk olarak, muhtaç ailelerimizin çocukları için ücretsiz süt desteği sağlayacağız. İkinci olarak, yerel kalkınma hamlemizle Antalya yemliklerimizi destekleyeceğiz. Halk Süt Projesinde, Antalya İl Damızlık Sığır Yetiştirme Derneği’nden sütünüzü satın alarak üreticilerimize de katkıda bulunuyoruz. ”

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜRLER

Başvurusunun olumlu sonuçlarından duyduğu memnuniyeti dile getiren anne Tuğba Cihan, Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ederek Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle sosyal yardımlar konusunda son derece hassas ve başarılı çalışmalar yaptığını söyledi. Cihan, “Karım Pandemi nedeniyle bir süredir işsizdi. Bu süreçte Antalya Büyükşehir Belediyesi hem gıda yardımı hem de askıya alınmış fatura başvurusu ile hep bizimle birlikteydi. Şimdi, Halkımızın Çocuklarımız İçin Süt Projesi ile Başkanımız yine bizimle. ”

19 ÜLKEDE DAĞITIM

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Sütü Projesi kapsamında 19 ilde muhtaç vatandaşlara süt dağıtılıyor. Sosyal hizmet uzmanları ve sosyologlar tarafından yapılacak değerlendirmeden sonra, 2-5 yaş arasındaki çocuklara ihtiyaç duydukları tespit edilen 8 litre ücretsiz süt desteği verilmektedir. Antalya İli Damızlık Sığır Yetiştirme Derneği’nden satın alınan süt paketlenmekte ve muhtaçlara teslim edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here