Kepez’de pandemi kurallarında şeffaf meclis

Kepez’de pandemi kurallarında şeffaf meclis

Kepez Belediyesi Temmuz Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Temmuz Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak, 6’sı teklif olmak üzere 54 gündem maddesi görüşülmüştür.

Sosyal mesafe kuralları nedeniyle meclis, meclis üyelerinin, muhtarların ve basın mensuplarının alınabileceği şeffaflık ilkesi üzerine yapıldı. Vatandaşlar, meclis toplantısını, belediye hizmet binasının önündeki dev ekrandan ve belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı olarak takip ettiler. Parlamento toplantısında Konsey ve Komisyon üyelik seçimleri yapılmış, denetim, faaliyet, bütçe ve taşınır kesin hesaplar oybirliği ile kabul edilmiş ve kabul edilmiştir.

Kepez başarılı bir yıl geçirdi

Konseyin ve komisyonun seçilmesinin ardından, meclisin 10. gündem maddesi Yıllık Rapor tartışıldı ve oylandı. Bu makalenin tartışmasında Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, meclis başkanlık koltuğunu Süleyman Acar’a devretti.

Belediye meclis koltuğundan yıllık raporla ilgili görüşlerini dile getiren Başkan Tütüncü, “İnanıyorum ki Kepez Belediyesi olarak başarılı bir yıl geçirdik.” “Bir yerlerde başarı olursa teşekkür etmek gerekir,” diyen Başkan Tütüncü, “Bu başarı hepimize aittir. Gücü, özellikle Kepez Kent Konseyi ile muhalefetiyle tüm dostlarımıza aittir, başarı bürokratlarıma aittir. Emekli kardeşlerimize, çalışan kardeşlerimize, yolları açan kardeşlerimize ve salgın sırasında gözlerini kırpmadan önden çalışan belediyemizin tüm çalışan insanlarına aittir, herkesin kendini izole ettiği bir zamanda sokakları dezenfekte eder. 2019 yılı faaliyet raporu için Kepez’e iyi şanslar ”dedi. Yıllık raporun oybirliğiyle kabul edilmesinin ardından Başkan Tütüncü tekrar meclis başkanlığına döndü.

Kepez’in yatırım bütçesi yüzde 100 idi

2019 Nihai Bütçe Hesabı konusundaki görüşlerini dile getiren Başkan Tütüncü, “Bütçeler hedeftir, açıklığa kavuşturulur. Ancak kesin hesaplamalar sonuçtur. Burada rakamlar sesleniyor. Başarılı bir final hesabıyla karşı karşıyayız. Harcama bütçesindeki gerçekleşme yüzde 98, gelir bütçesindeki gerçekleşme yüzde 97’dir. Yüzde 70’in üzerinde büyük bir başarı olarak algılanan belediye literatüründe bunun çok önemli bir başarı olduğunu belirtmeliyim. 2009 yılında göreve başladığımızda gelir bütçemiz yüzde 49,35, şimdi yüzde 97 oldu.

Aradan geçen yıllarda önemlidir. Bütçe gelirinde ciddi bir artış oldu. Yüzde 97’lik bir artış meydana geldi. Gider kısmına baktığımızda 2009’da yüzde 52, şimdi yüzde 98 oldu. 2009’dan 2019’a giderek daha fazla geldik. Şimdi, yüzde 98 rakamı tüm rakamların en önemli zamanı oldu. Yatırım bütçemiz yüzde 100’dü. 2009 yılında göreve başladığımızda bu oran 31,7 idi. Tütüncü’nün konuşmasının ardından 2019 Bütçe Kesin Hesabı oybirliğiyle kabul edildi. Kepez Belediyesi’nin pandemi süreci sırasında belediye mülklerinden 3 aylığına kira kiralama kararı da gündemin 13. maddesine dahil edildi. esnafın desteğini öngören meclis gündemi de komisyona havale edildi.

İsimleri Kepez’deki sokaklarda canlı tutulacak.

Temmuz ayında Kepez Belediyesi parlamento toplantısına teklifle gündemde yer alan Şehit Piyade Uzmanı Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz’ın ismiyle Esentepe ve Göçerler Mahallesi’nde 5435 Caddesinde caddeye verildiği oy birliğiyle kabul edildi. Meclis gündeminde; Senato üyesi Mehmet Pırıltı’nın adının 3049 caddesindeki caddeye Fabrikalar Mahallesi, Antalya Milletvekilleri Hasan Fehmi Boztepe’nin 4416 caddesine, Beşipaklılar Mahallesi caddesine ve Galip Kaya’nın kültür mahalli 3816 caddesine ait olduğu oybirliğiyle kabul edildi.

Kepez Belediyesi Temmuz Meclisi, komisyona aktarılan maddeleri görüşmek üzere 3 Temmuz Cuma günü saat 14.00’te 2. oturumda toplanacak.

Kepez Belediye Komitesi ve Komisyon Üyeleri
Konsey Üyelik Seçimi

Serhat Demir (AK Parti)

İsa Sarpdağ (AK Parti)

Emin İlhan (AK Parti)

Plan ve Bütçe Komisyonu

Ahmet Sabır (MHP)

Yusuf İşeri (AK PARTY)

Ali Fidan (AK PARTİ)

Nesibe Bahadır (CHP)

İbrahim Yılmaz (CHP)

İmar Komisyonu:

Ali Baki Sarıca (MHP)

Murat Menzilcioğlu (AK Parti)

Nejat Ateş (AK Parti)

Halil Yurtsever (CHP)

Veli Yılmaz (CHP)

Mülkiyet Değerlendirme Komisyonu

Ramazan Poyraz (AK Parti)

Ramazan Çakır (AK Parti)

Ali Koç (AK Parti)

Mustafa İlhan (CHP)

İbrahim Velican (CHP)

Kentsel İhtiyaçlar Komisyonu

Ahmet Sabır (MHP)

İsmail Kaya (AK Parti)

Ali Fidan (Ak Parti)

Nesibe Bahadır (CHP)

Mehmet Ali Çetin (İyi Parti)

İsim Tespit Komisyonu

Ali Koç (AK Parti)

Mekin Arslan Başak (AK Parti)

Ramazan Poyraz (AK Parti)

Ali Kesik (CHP)

Cafer Tugay (CHP)

Esnaf Kayıt Komisyonu

Nebi Sezgin (AK Parti)

Fatma Tutan (AK Parti)

Süleyman Acar (AK Parti)

Adem Alkan (CHP)

Cafer Turgay (CHP)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here