Konyaaltı'nda Girişimci Kadınlar Üretim Kooperatifi kurulacak!

Konyaaltı

Konyaaltı Kent Konseyi Kadın Meclisi, Covid-19 tedbirleri nedeniyle askıya alınan çalışmalarına yeni projelerle devam etti.

Pandemi sürecinde dijital platformlar üzerinde çalışan kadın konseyi ilk toplantısını yeni normal dönemde Konyaaltı Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Konyaaltı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Saday, koronavirüs sürecinde konseyin dijital platformlarda oluşturduğu komisyonlar aracılığıyla çalışmalarını anlattı.

KOOPERATİF İÇİN KURULAN KOMİSYON

Saday, kadın konseyi üyelerine, önceki toplantılarda tartışılan ve ön çalışmaları tamamlanan Girişimci Kadın Üretim Kooperatifi projesi hakkında bilgi verdi. Başkan Saday, “Hedefimiz Konyaaltı’nda yaşayan kadınları üretime yönlendirerek ekonomiye katkıda bulunmak.

Bir kez daha gördük ki pandemi sürecinde sağlığın ön plana çıktığı. Ayrıca Konyaaltı Belediyesi ve Kent Konseyi’nin de katkısıyla kadınlara sağlıklı beslenme ve gıda eğitimi vermeyi planlıyoruz. ”Toplantıda bir kooperatif kurmak için bir komisyon kuruldu.

İŞBİRLİĞİ VERİMLİ YAPMAK İSTİYORUZ

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Belediye Meclisi çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi. Başkan Esen, “Konyaaltı Kent Konseyi farklı alanlarda faaliyetlerini sürdürüyor. Ayrıca kadın konseyimizin işbirliği çalışmalarını da bekliyoruz. Son dönemde kooperatiflerin çalışmaları büyük önem kazandı. Özellikle kadınların kırsal mahallelerimizde üretime katkısını biliyoruz. Bu çalışmaları kooperatifle daha verimli hale getirmek istiyoruz. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here