Ukrayna Kültür Parkı açılıyor

Ukrayna Kültür Parkı açılıyor

Belediye Başkanı Uysal, 4.400 m2 genişliğindeki Guzeloba Mahallesi Örnekköy bölgesinde parkta inceleme yaptı.

Menekşe Sokak’ta Örnekköy plajına giden yoldaki parkın, bölgenin en eski park alanı olduğunu belirten Başkan Uysal, “Yaptığımız tadilat çalışmalarından sonra bölge, basketbol sahası, kamelyalar, fitness grubu ve oyun alanları. ”

Örnekköy Parkı olarak bilinen parkın, Ukrayna Aile Birliği’nin talebi ve Kent Konseyi’nin onayı ile Ukrayna Aile Birliği’nin adını verdiğini belirten Başkan Uysal, “Bu nedenle Ukraynalı şair ve ressam kim eserleri modern Ukrayna dili ve edebiyatının temeli olarak gösterilen 1814-1861 yılları arasında yaşadı. Taras Şevçenko’nun küçük bir anıtını yerleştirdik ”dedi.

Shevenko’nun doğumunun 206. yıldönümü nedeniyle Ukrayna’da özellikle Kiev’de çeşitli etkinliklerin düzenlendiğini belirten Başkan Uysal, “Muratpaşa’dan dünyaya uzanan barış, dostluk ve kardeşlik köprülerinden birini inşa ettik. Cumartesi günü 10.20’de bu parktan inşa edeceğiz. Yapacağız. ”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitriy Kuleba’nın da başta Ortak Stratejik Planlama Grubu toplantısı ve turizm olmak üzere ikili ilişkileri karşılamak üzere açılış törenine katılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here