İlk turistler Antalya’da

İlk turistler Antalya’da - Akdeniz Haberleri

CORONAVIRUS salgını sonrasında yurtdışı uçuşlar durdu. Yeni sözde normal yaşamda, ilk yabancı turist grubu Ukrayna’dan geldi. 189 yolcu içeren uçak, Ukrayna’nın Kharkov kentinden kalkan SkyUp Havayolları’na ait uçak, 02.10’da Antalya Havalimanı’na indi. Aynı havayolu şirketine ait olan Zaporozhye şehrinden hareket eden ve 132 Ukraynalı içeren ikinci uçak da indi. Bazı ailelerin bebekleriyle tatile geldiği görülmüştür.

BİRİNCİ GÜN 6 UÇUŞ

Belli noktalara yerleştirilen dezenfektanlarla ellerini dezenfekte eden turistler, pasaport ve valizlerden sonra servislerle kalacakları otellere taşındı. Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Viacheslav Khomenko da turistleri geleneksel kıyafetlerle karşıladı. Türkiye, Ukraynalılar 2.5 aylık özledim Khomenko açıklıyor, “İlk gün sadece skyup havayolu firmamızın 6 uçak gelecektir. Diğer şirketler ve acenteler tarafından doğrudan ve charter uçuşlar başladı. Çok daha fazla turist geliyor” bilgi verdi.

TÜRKİYE’DE TAM GÜVEN

Antalya otellerinde ve havaalanında geniş güvenlik önlemlerinin alındığına dikkat çeken Khomenko, “Ukraynalı turistler kuralları takip ederse sorun olmayacak. Tatile çıkacak ve buraya dönecek Ukraynalılar için karantina olmayacak.” Dedi. Turistlerden biri olan Julia Volokita, daha önce Antalya’da dört kez tatilde olduğunu söyledi, “Uzun karantina sürecinden sonra ilk uçuşla tatile Antalya’ya geldiğim için çok mutluyum.” Ukrayna’dan 20 kişilik bir grup arkadaşıyla birlikte gelen Stres, Anna Byhcov’a “Türkiye’de turizmin güvenli olduğunu kendimiz deneyimleyip, herkese anlatacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here