Yediği dayak milli yaptı

Yediği dayak milli yaptı - Akdeniz Haberleri

Antalya’da yaşayan 17 yaşındaki Mert Burak Çetin, çocukluğundaki arkadaşlarından dayaktan sonra kendini korumaya başladığı muay Thai’de başarıdan başarıya koşuyor. 10 yıldır muay thai yapan Mert Burak, iki yıl önce Muay Thai Avrupa Federasyon Kupası’nda üçüncü oldu ve milli takım formasını giymeye hak kazandı. Geçen yıl Avrupa Kupası’nda üçüncü olan milli atlet, üst düzey kategoride yapılacak olan şampiyona hazırlıklarına başladı.

O işi kesintiye uğratmadı

Koronavirüs salgını önlemleri sırasında evde eğitim alarak performansını sürdüren Mert Burak, antrenörü Yasin Urlu başkanlığında haftada 3 gün Antalya Spor Salonu’nda çalışmalarını sürdürüyor. Koronavirüs nedeniyle uluslararası gecikmelere rağmen eğitimine devam eden genç atlet, milli takım formasıyla başarıya ulaşmayı hedefliyor.

HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONASI

Dünya şampiyonasında altın madalya kazanmak istediğini belirten Mert Burat Çetin, “7 yaşında dayaktan sonra kendimi nasıl koruyacağımı öğrenmek için muay Thai’ya başladım.” Amacım ailemle gurur duymak. Bundan sonra büyük kategoride savaşacağım. Amacım dünya şampiyonluğunu kazanmak. Uzun yıllardır milli takımda başarılı olmak ve ülkemi uluslararası yarışmalarda en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here