Halkın plajlarında mavi bayraklar dalgalanıyor

Halkın plajlarında mavi bayraklar dalgalanıyor

TURÇEV Antalya İl Koordinatörü Lokman Atasoy, 1 Temmuz, Denizcilik ve Kabotaj Günü’nde Erenkuş Falez Plajı’nda düzenlenen törene katıldı. Dedi ki:

“Bugün halk plajlarımıza 5 uluslararası mavi bayrak ödülü veriyoruz. Bunlar Muratpaşa Belediyesi’nin kendi araçlarıyla işletilen halk plajlarıdır. Bu çok önemli bir örnek. Tüm kıyı belediyelerimizin vatandaşlarının, yerli ve yabancı ziyaretçilerinin plajlarla buluşacağı uluslararası kalitede halk plajları yapmakla yükümlü olduğunu düşünüyoruz.

Halkın bunu talep etme hakkı vardır ve yerel yönetimlerimiz bunu sağlamak için çaba göstermelidir. Bu nedenle, mavi bayrak onu taçlandıran çok önemli bir unsurdur. ”

Cumhurbaşkanı Uysal, mavi bayraklı beş uçurum plajının, nitelikli kamu yönetiminin nasıl olacağını göstermesi açısından çok önemli örnekler olduğunu belirtti. Kaleiçi’nin iki plajdan biri olan belediye olarak plaj sayısını 8’e çıkaracak adalar, Adalar, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden Hamit Bey ve Erenkuş Falez Plajı’nın eski Divan Talya Oteli’ne bitişik düzenlenmesi ve uygulanması . izin taleplerini dile getiren Cumhurbaşkanı Uysal, konuyla ilgili kararın bu ay içinde verilmesini beklediklerini söyledi. Başkan Uysal şunları söyledi:

“Plajlar bize verildiğinde herkes kullanabilir. Bize verilmediği zaman girişi 100 lira olabilir. Bize verilmediği zaman, bir karışıklık olabilir. 3 plajı daha zevkle kullanabilir, mavi bayraklı yapabilir, halka açabilir ve ülkenin kaynaklarını en geniş şekilde ülke halkına yayabiliriz. Bu bizim genel tutumumuz. Umarım, bize kalan 3 plajı verecektir. ”

Cumhurbaşkanı Uysal, Muratpaşa plajlarındaki mavi bayrak töreninin 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Günü’nde yapılmasının önemli olduğunu ve Türk denizciliğinin bir kalkınma programı çerçevesinde planlanması gerektiğini belirtti. Planlama anlayışında mevcut durumun çok uzakta devam ettiğini belirten Başkan Uysal, “Gelecekte, denizcilik kültürümüz ve denizcilik endüstrimiz uluslararası rekabet, teknoloji kullanımı ve dünya taşımacılığında büyük bir paya sahip olmak konusunda yenilikçi olacak. Market.”

Konuşmaların ardından Atasoy, Muratpaşa Belediyesi’nin mavi bayraklarını Belediye Başkanı Uysal’a sundu. Törenden sonra Cumhurbaşkanı Uysal ve beraberindeki insanlar Erenkuş Falez Plajı’na inerek vatandaşlarla sohbet ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here