Can Feda filmi nerede çekilmiştir? Can Feda konusu ne, oyuncuları kim?

Can Feda filmi nerede çekilmiştir? Can Feda konusu ne, oyuncuları kim?

Burak Özçivit ve Kerem Bursin gibi ünlü oyuncuların yer aldığı Can Feda bu akşam ekranlarda olacak. Can Feda filmi hakkında Özel Kuvvetlerde askerlerin sınır ötesi operasyonu hakkında tüm bilgilere sahibiz.

Çağatay Tosun’un yönettiği Can Feda, 2018’in piyasaya sürüldüğü en sevilen filmlerinden biriydi. Oyuncu kadrosunda ünlü oyunculara ev sahipliği yapan Can Feda filmi bu gece tekrar televizyonda yayınlanacak. İşte Can Feda filminin konusu ve oyuncuları…

CAN FEDA KONUSU 

İç savaş 7 yıldır dünyanın en tehlikeli bölgelerinden birinde yönetiliyor. Türk ordusunun yanında müttefik devlet olmadan bölgeye girer. Bölgedeki yetkililer arasında Kaptan Alparslan komutasındaki 6 Özel Kuvvetler ekibi de var. Tim, onlara katılan Kaptan Pilot Onur ile birlikte Türk ordusuna karşı büyük bir tuzak açığa çıkarır. Tuzağı kırmak için zor şartlarda ulus uğruna teröristlere karşı savaşan ekip için, ana test vicdanlarını kaybetmeden insan olarak kalabilmektir.

FEDA NEREDE ÇİZİLİR?

Can Feda ilk çekimleri Eskişehir’de yaklaşık 1 yıl süren hazırlık çalışmaları ile başladı. Filmin kusursuz senaryosuna uygun dev bir platonun bulunduğu Eskişehir’de titiz bir çalışma sonucunda çekilen filmde 2 binden fazla ekstra yer aldı. Platonun çok geniş tutulması nedeniyle, çekimde farklı teknikler kullanılarak daha mükemmel sonuçlar elde edilmiştir. Yaylada kullanılan dekorlar arasında en son teknolojik tesisler kullanılmış ve birebir gerçekçi sonuçlar elde edilmiştir.

Bilecik’teki Zemzemiye köyü, filmin Suriye’deki bölümlerinin çekimlerine ev sahipliği yaptı. Savaşta yıkıldığı görülen binalar için eski yıkık binalarda gerçek yıkımlar yapılırken, teknolojik fırsatların yarattığı etkilerle gerçekçilik de en üst düzeye çıkarıldı. Filmin son bölümleri İstanbul’da yapıldı. İstanbul 3.Havalimanı şantiyesinin çekimlerinde Ortadoğu izlenimi büyük bir başarı kazandı. Çekimlerin büyük çoğunluğu kırsal ormanlık alanda çekildi ve bu muazzam şaheser yaratıldı.


CAN FEDA OYUNCULAR

KEREM BURSİN KİMDİR?

Kerem Bürsin, 4 Haziran 1987’de İstanbul’da doğdu. 2000 yılında ABD’ye taşındı ve 2002 yılında on beş yaşındayken babasının işinden sonra Teksas’a yerleşti. Lise yıllarında arkadaşlarıyla bir Rock grubu kurdu ve Teksas’ta birçok konser verdi. Teksas’ta liseyi bitirdikten sonra üniversite eğitimi için Boston’a taşındı ve Emerson College’da oyunculuk eğimi aldı.

BURAK ÖZÇİVİT KİMDİR?

Burak Özçivit 24 Aralık 1984’te İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde okudu. Aslen Gaziantepli. 2003 yılında Türkiye’nin En İyi Modeli yarışmasında gelecek vaat eden kişi seçildi. Yarışmadan sonra Uğurkan, Erez Ajansı ile çalışmaya başladı.

Can Feda filminde ikili oyuncu kadrosunda; Melike İpek Yalova, Süleyman Karaahmet ve Sabahattin Yakut eşlik ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here