Barış’ın iki yakası buluştu

Barış’ın iki yakası buluştu

Masa Dağı eteklerinde kurulan Barış Mahallesi’nde 2906 Caddesi’nin doğu ve batı tarafları arasındaki yerşekillerinin yarattığı dezavantaj nedeniyle uzun yıllar ulaşım sağlanamamıştır. Vadi ve büyük kaya engeli nedeniyle mahallenin Yörük Parkı’nda mahallenin kuzeyinde geçen yol yoktu. Bu nedenle yolun her iki tarafına sokak tabelası konuldu.

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz yıllarda bölgede incelemelerde bulundu ve Bilim İşleri Müdürlüğüne sokağın her iki tarafıyla da görüştü. Bu talimatın ardından Bilim İşleri Müdürlüğü bölgedeki yol yapım çalışmalarına başladı. Her şeyden önce, bölgede tehlikeli olan büyük kayalar ezilmiş ve inşaat makineleri ile boşaltılmıştır. Sonra vadinin yağmur suyu drenajı yapıldı.

 

Daha sonra güney kısmında istinat duvarlarının inşa edildiği vadi kazı ile doldurulmuştur. Böylece 2906 Caddesi’nin doğu ve batı taraflarını karşılayacak yol açıldı. Bilim Müdürlüğü ayrıca, her iki tarafı da birleştiren 2906 Caddesi ile kuzeydeki 2908 Caddesi arasında yeni bir yol inşa etti. Yaya taşımacılığı için 2096 ve 2837 Sokakları arasında bir beton merdiven inşa edildi.

“Önemli bir iş yaptık”

“Zor doğal koşullar yatırımı engellemez. Niyetiniz ve kararlılığınız olduğu sürece. ”Cumhurbaşkanı Hakan Tütüncü yaptığı açıklamada. Bilim İşleri ekiplerimiz bu soruna bir çözüm bulmak için zor doğal koşullarla mücadele etti. Büyük kayalar kırıldı. Yağmur suyu drenaj hattı ve istinat duvarı inşa edildi. Vadi kazı ile doluydu. Açılan yoldan kuzey ve güneye yan yol bağlantıları yapıldı. Burada ilçe belediyesinden daha büyük bir çalışma yaptık. Yol çalışmalarımıza baktığımızda, bir ilçe belediyesinin büyüklüğüne ve büyüklüğüne göre harika bir iş çıkarıyoruz. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here