Finike’de dere ve çaylar temizleniyor

Finike

DSİ, akarsularda temizlik gerçekleştiren GRANDALL adlı makineyi ilçeye gönderirken, Finike Belediyesi de personel ve araç desteği ile çalışmalara katkı sağladı. Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, dere ve çayların temizlenmesiyle birlikte ilçeden geçen akarsulardaki sorunun ortadan kalkacağını belirtti. Temizlik çalışması yapılan kanallar Göksu Çayı, Sarıcasu Kanalı ve Acıçay ile Tatlıçay bağlantı kanalından oluşuyor.

Önümüzdeki süreçte dere ve çaylarda temizliğin periyodik olarak yapılacağını ifade eden Başkan Geyikçi, vatandaşlara da çağrıda bulundu, “Finike, hepimizin. Lütfen akarsulara çöp ve bitki atığı atmayalım. İlçemizi, akarsularıyla, sahilleriyle, parklarıyla ve yollarıyla temiz tutalım” dedi. Finike Belediyesi, dere ve çaylarda temizlik yapacak makineyi imal ettirebilmek için de çalışmalarına hız verdi. Başkan Geyikçi, mühendislerle yapacağı görüşmelerin ardından makineyi imal ettirmek için çalışma başlatacak. Finike Belediyesi ve DSİ, temizlenen yosunların denize akmaması için akarsunun bittiği noktaya file de çektirdi.

Öte yandan Turunçova mahallesi sanayi sitesinde bulunan, ortak kullanılan ve sürekli taşan tuvaletin taşkınını önlemek için Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASAT ekibiyle Finike Belediyesi’nin birlikte çalışma gerçekleştirerek, tuvaleti kanalizasyon şebekesine bağlandığını açıklayan Başkan Geyikçi, “Yıllardır şikayet konusu olan bu sorunun çözüme kavuşturulmasından dolayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ederim. Artık bu noktada kötü görüntüler, kötü kokular oluşmayacaktır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here