Büyükşehir’den YKS öncesi ayağı kırılan öğrenciye yardım

Büyükşehir
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Pazar günü yapılan YKS sınavının ikinci oturumunda şehir genelinde 142 okulda öğrencilere ve velilerine maske, su ve kalem dağıttı.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Bölümü görevlileri, okulun önündeki stantlarda öğrencilere zor durumlarda maske, su ve kalem desteği verdi.

TEKERLEKLİ SANDALYE DESTEĞİ

Cumartesi günü yapılan YKS’nin ilk oturumuna katıldıktan sonra akşam evde kaza sonucu ayağını kıran ve alçıya yerleştirilen Kübra Özbaş da bunlardan biriydi.

Pazar günkü sınavın ikinci oturumuna katılmak için koltuk değnekleriyle İlköğretim Okulu Atatürk İlköğretim Okulu’na gelen Kübra Özbaş’ın zorluk çektiğini gören Büyükşehir Belediyesi yetkilileri zorlandılar.

Genç kıza kısa sürede tekerlekli sandalye desteği verildi. Ailesinin ve sınav görevlilerinin gözetiminde Kübra, sınav odasına yorulmadan ulaştı ve sınava sorunsuz bir şekilde girdi.

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜRLER

Baba Ayhan Özbaş, kızının yaşadığı talihsiz kazadan sonra üzüldüklerini söyledi. Özbaş, “Kızım alışık olmadığı için koltuk değnekleriyle hareket etmekte zorlandı. Biraz stres vardı. Belediyemizin verdiği tekerlekli sandalye ile sınava kolayca girdi. Bize bu fırsatı veren Antalya Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e ve kızım için harekete geçen tüm yetkililere teşekkür ediyoruz. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here