Antalya’da ters giden bir şeyler var!

Antalya
Kepez’de dünyanın ilk tam tersi evi

UNESCO Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale travertenleri ile tam olarak aynı olan ParkFuntastic, tamamen zıt olması açısından dünyanın ilk ‘Ters Evinde’ inşa edildi. Çatıdan tamamen baş aşağı yapılmış olan ‘Ters Ev’ de ekseni etrafında 360 derece dönme yeteneğine sahiptir.

Antalya’nın cazibesi

ParkFuntastic’te devam eden çalışmaları inceleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez’i turizm kenti Antalya’nın önemli bir çekim noktası haline getirmenin en büyük hedefleri olduğunu söyledi.

 

Tütün satıcısı; “Ters Ev, Pamukkale travertenleri, dağ kızağı, zipline, çok çeşitli çocuk oyun alanları, yetişkinler için eğlence kursları, Antalya’yı ziyaret eden yerli ve yabancı turistler bölgemize geliyor. Burada birçok harika işletme var. Burada hoş birimlerde çok ciddi anlamda çok keyifli zaman geçirebileceğimiz bir ortam var. ” dedim.

Ters Evin Özellikleri

Dünyanın tam tersi olan ilk evi 98 m2, önce çatı ve sonra zeminler üzerine inşa edilmiştir. Kendi ekseni etrafında 360 derece dönme kabiliyetine sahip olan ters ev, 15 oda, 2 oda, 1 oturma odası ve banyodan oluşmaktadır.

Karşı evin yan duvarlarındaki eşyalar, evin diğer bölümlerindeki tavana yerleştirilmiştir. Tamamen baş aşağı inşa edilen evin de bir çatısı var. İç hazırlıkları süren ters çevrilmiş ev önümüzdeki günlerde kapılarını ziyaretçilere açacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here