Muratpaşa dron yarışı takımında kimler var?

Muratpaşa dron yarışı takımında kimler var?
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü çatısı altında yeni bir ilke imza attı ve bir kamu kurumuna bağlı ilk drone yarış takımını kurdu.

Aynı zamanda Türkiye’nin ilk kadın drone yarışçıları Başkan Yardımcısı Oya Gansu ve belediye çalışanları Reyhan Akkaya ve Zeynep Çalışanın bulunduğu 7 kişinin Paşa FPV Takımı, Antalya 100. Yıl Spor Kompleksi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde düzenlenen tören sertifikalarını aldı.

Cumhurbaşkanı Uysal’ın da katıldığı tören, eğitmenlerin ve Paşa FPV Takımının gösteri uçuşlarıyla başladı. Gözlüklerini giyen ve kontrollerini hazırlayan sporcular, büyük bir beceri ile engellerden inanılmaz bir hızla çıkan dronları alırken, tereddüt etmeden ‘çok zor’ denilen manevraları yaptılar.

4. YILINDA TEKNOLOJİ EĞİTİMİ

Başkan Uysal, törende, yarış ve eğitimin yanı sıra 27 kişilik ilk drone ‘DIY’ eğitiminin drone teknolojisini sunarken Türkiye ve dünya ekonomisinin sertifikalarının geleceğini şekillendireceğini söyledi.

Başkan Uysal, “Dünya ile rekabet gücümüz olmalı ama maalesef yeterli eğitim yok. Teknoloji eğitimimiz yaygın ve resmi. “Biz bilgisayardayız ve büyük ölçüde eğlence dünyasına teslim oluyoruz.”

Bu ortamda Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi olarak teknolojiyi yaşamı iyileştirecek, değiştirecek ve dünyayla rekabet edecek bir hayat haline getirmeye çalıştıklarını belirtti.

GELECEĞİN DÜNYASI

Temel düzeyde başlayan eğitiminin bu yıl ikinci seviyede devam ettiğini kaydeden Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Dron geleceğin işi. Gelecekte hem insan hem de kargo taşımacılığının drone tarafından yapılacağı bilinmektedir. Bunun için hazır olmalıyız. Sahip olduğumuz yetenekleri bir misyon gibi toplulukla paylaşalım. Bu işin ciddiyetini, geleceğe olan ilgisini, çocuklarımızın yaşamlarıyla ilişkisini anlatalım. Tabii ki, tüm insanları bu alanlarla ilgilenmeye teşvik edelim. Bir gün, belki genel kamu yönetimi, herkes bir seferberliğe katılabilir. Bu şekilde, gelecekteki dünyada ülke olarak herhangi bir problemi olmayacak bir noktaya gelebiliriz. ”

DÜNYADA BİR İLK

Tech Drone League’in kurucularından Can Tayfun, Paşa FPV Takımının dünyada bir ilk olduğunu söyledi. “Dünyada ilk kez bir kamu kurumu olan Muratpaşa Belediyesi bir drone yarış takımı kurdu” diyen Tayfun, drone sporları dünyanın en hızlı gelişen sporlarından biri. Tayfun, 150’den fazla ülkede her yıl 2 binden fazla yarış düzenlendiğini ve Muratpaşa Belediyesi’nin 7 kişilik drone yarış ekibine çok kısa sürede kadınlar, engelliler ve çocuklar dahil olmak üzere 3 yeni takımın ekleneceğini belirtti. zaman.

BİN PİLOT HER YIL YÜKSELECEK

Bu süreçte Tayfun, yarış robotu eğitimine ek olarak 8 kişinin “drone başlangıç ​​antrenörü eğitimi” aldığını açıklıyor. İkinci bir eğitim ‘Kendin yap’ eğitimleridir. Yarış uçağı, formül arabaları, yarış arabaları gibi. Birer birer toplanır. Bu derste eğitmenlerimize insansız hava araçları toplamayı öğrettik. Her yıl yaklaşık 200-250 çocuğa ve gence kendi uçağı toplamayı öğretecekler. ”

YARIŞ PARÇASI KURULDU

Muratpaşa Belediyesi’nin bu alandaki liderliğinin harika sonuçlar alacağına dikkat çeken Tayfun, “Bin pilot, 200-250 kendin yap öğrenci ve kurulacak yeni ekipler yetiştirmenin yanı sıra Muratpaşa Belediyesi de kendi yarışına sahip olacak yaklaşık 2 ay sonra izler ”. dedim. Bu yarış pistinin dünyada bir ilk olacağını belirten Tayfun, “İlk kez bir kamu kurumu bir yarış pisti. Bu, sporun geliştirilmesi için sporcular, materyaller ve tesisler gerektiği müddetçe hepsinin Muratpaşa Belediyesi’nde olduğu anlamına gelir. Bundan sonra, en üst pilotlar Muratpaşa Belediyesi’nde ortaya çıkacak “dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here