Albay Reşat Çiğiltepe adı Muratpaşa’da yaşayacak

Albay Reşat Çiğiltepe adı Muratpaşa’da yaşayacak
Belediye Başkanı Uysal, Çarşamba günü toplanacak olan belediye meclisinin konuyla ilgili bir gündem önerisi düzenleyeceğini söyledi.

Büyük saldırı sırasında Afyonkarahisar Çiğiltepe’nin 1591 rakım noktasını almakla görevlendirilen ancak yarım saat içinde tepeyi devralmaya söz veremediği için intihar eden 57. Tümen Komutanı Miralay Reşat Bey’in adı verildi Antalya Muratpaşa’daki parktan sonra. Verilecek.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, soyadı Atatürk tarafından verilen Reşat Çiğiltepe adının Yüksekalan Mahallesi’nde 3 dönümlük bir parkta yaşamaya devam edeceğini söyledi. Yenileme çalışmalarının parkta devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Uysal, belediye meclisine Reşat Çiğiltepe’nin adını parka gelip Çarşamba günü parka gelip “Meclisimizin en ufak bir olumsuzluk olacağını sanmıyorum. bu konuda tutum. ”

Albay Reşat Çiğiltepe’nin Kurtuluş Savaşı’nın sembol isimlerinden biri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Uysal, şunları söyledi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e verdiği sözü tutamadığı için intihar ederken Mehmetçi’miz intiharından kısa bir süre sonra düşmanı elinden aldı. Çiğiltepe, Türk milletinin birlik ve beraberlik mücadelesinin adıdır. Bu fedakarlığın, onurun sembolüdür.

Bunu bugünün gençlerine açıklamak ve gelecek nesillere aktarmalarını sağlamak bizim görevimizdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, hangi şartların ortaya konulduğu temelinde, en ufak bir yıldırma hissi üzerindeki koşulları tanımlamak için yükselen her şeyin tamamlanmadığı bir görevdir. Albay Reşat Çiğiltepe’nin Çiğiltepe’de ölen askerlerimizin tanınması, dünyaya geleceği Türkiye’ye geleceği yeri bulmak mümkün değil. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here