Büyükşehir Belediyesi’nin deniz denetimleri devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi’nin deniz denetimleri devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi, Antalya Körfezi’nde deniz suyu kalitesini izleme, deniz kirliliğini önleme ve kirlilik etkilerini ortadan kaldırma çalışmalarını sürdürmektedir.

Çevre Koruma Bölümü, Deniz ve Kıyı Yönetimi Müdürlüğü, Akdeniz’i ve yüzme suyu alanlarını korumak ve mavi kalmak için titizlikle çalışmaktadır. Deniz suyu kalitesi izleme programı kapsamında Göynük ile Boğazkent arasındaki 81 noktadan mikrobiyolojik deniz suyu örnekleri alınmakta ve bakteri parametreleri sürekli olarak takip edilmektedir.

TÜRKAK AKREDİTE LABORATUVARI

Örneklerin deniz suyu, yüzey suyu, atıksu analizi TS EN ISO 17025 standardı kapsamında ASAT Genel Müdürlüğü Çevre Koruma Kontrol Laboratuarı’nda yapılmaktadır. TÜRKAK tarafından akredite olan ASAT Çevre Koruma Kontrol Laboratuvarı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yeterlilik Belgesi’ne sahip Akdeniz bölgesindeki en kapsamlı laboratuvardır.

Deniz suyu kalitesini izlemek amacıyla laboratuvara getirilen deniz suyu örneklerinde, kirlilik ve dışkı kontaminasyonu göstergesi olan “E.coli, toplam koliform, fekal koliform, fekal streptekok” parametrelerinin analizi Yüzme Suyu Kalitesi Yönetimi Yönetmeliği ile uyumludur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here