Batmanlılar Derneği’nden örnek davranış

Batmanlılar Derneği'nden örnek davranış
Batmanlılar Derneği'nden örnek davranış

 ANTALYA Batmanlılar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, Ramazan ayı sebebiyle dar gelirli ailelere yardımda bulunmuş oldu. Gıdadan oluşan yüzlerce yardım kolisi hazırlayan dernek yönetimi, sokağa çıkma yasağı sebebiyle evlere tek tek teslim etti.

Türkiye’de İstanbul ve Ankara’dan sonrasında üçüncü derneğini Antalya’da kuran Batmanlılar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, Ramazan dolayısıyla dar gelirli ailelere besin yardımında bulunmuş oldu. Hazırladıkları yüzlerce besin kolisini sokağa çıkma yasağı sebebiyle ailelere tek tek teslim eden dernek yönetimi, yardımlarını Ramazan ayı süresince sürdürecek.

Geçen yıl kurulan ve 865 üyesi bulunan dernek, toplumsal mesuliyet projelerine ağırlık veriyor. Antalya Batmanlılar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Necat Pekince, Antalya’da bulunan 37 bin dolayındaki Batmanlıdan, minimum 10 binine ulaşarak üye yapmayı hedeflediklerini belirterek, “Şuana kadar yönetim olarak yüzlerce düğün ve taziye ziyaretine gittik. 5 üniversite öğrencisine burs temin ettik. Ek olarak hukuk fakültesinde okuyan bir kız çocuğuna maddi ve tinsel destekte bulunuyoruz” dedi.

Dernek faaliyetlerini yönetim kurulu adına üstüne alan genel yazman Abdülhakim Ucan ise dernek olarak yabancı dil eğitimi, bölgesel halk oyunları eğitimi şeklinde faaliyetlerde de bulunduklarını hatırlatarak, “Resmi kurumların destekleri ile yardım amaçlı kermesler düzenliyoruz. Bizim farkımız, hiçbir siyasal partinin arka bahçesi olmamamızdır. Her renkten, din, dil, mezhep ayrımı yapmadan tüm insanlara köprü olmak adına kurulduk” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here