Yerleşik yabancılara yardım çağrısı

Yerleşik yabancılara yardım çağrısı
Yerleşik yabancılara yardım çağrısı

TÜRK Kızılayı Alanya Şubesi’nden ilçedeki yerleşik yabancılara yardım çağrısında bulunulmuş oldu, Kızılay’a destek vermeleri istendi.

Türk Kızılayı Alanya Şubesi, Ramazan ayına girilmesi sebebiyle gereksinim sahiplerine yardımları sürdürüyor. Kızılay Alanya Şubesi’nin toplumsal medya hesaplarından meydana getirilen paylaşımda, Ramazan ayında yardım yapmak isteyenlere ve yerleşik yabancılara yardım çağrısında bulunulmuş oldu. Çağrıda, yerleşik yabancıların da Kızılay’a destek vermesi istendi.

‘HİÇ KİMSE GECE YATAĞA AÇ GİRMESİN’

Kızılay Alanya Şubesi Başkanı Mehmet Dikici tarafınca İngilizce meydana getirilen çağrıda, “Kıymetli komşularımız. Bildiğiniz şeklinde, koronavirüs salgını sebebiyle bilhassa Alanya’mızın gezim sektörü fazlaca negatif etkilendi. Sektör çalışanları işi olmayan kaldı. Günlük (yevmiyeci) çalışan işçilerimiz de işi olmayan kaldı. Önümüz Ramazan ve gereksinim sahibi aileler arttı. Bu günleri hep birlikte yardımlaşarak atlatabiliriz. Türk Kızılay bu günler için var. 152 senedir dünyanın her yerinde gereksinim sahiplerine yardım eden kampanya başlattı. ‘Alanya’da asla kimse gece yatağa aç girmesin’ diyoruz. Siz de Ziraat Bankası Mahmutlar Şubesi’ndeki Alanya Kızılay hesabına bağışta bulunabilirsiniz. Dertler paylaştıkça bitecek. Yeter ki inan buna” ifadeleri yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here